Etusivu >> Alueen Tyollisyystoimijoita
Saarijärven alueen työllisyystoimijat
Saarijärven alueen lukuisat toimijat ovat tukemassa työllistymistä monin eri tavoin. Klikkaamalla yhteystietojen vieressä olevaa logoa pääset toimijan internetsivuille.

Saarijärven kaupunki, Sivulantie 11

 

Anna-Marja Tamminen, työllisyyskoordinaattori

puh. 044 4598 209 anna-marja.tamminen@saarijarvi.fi

Anu Vesisenaho, asiakasneuvoja

 puh. 044 4598 247 anu.vesisenaho@saarijarvi.fi

                                          Päivi Viitasalo, työnohjaaja

                                          puh. 044 4598 264 paivi.viitasalo@saarijarvi.fi

 

Etsivä Nuorisotyö, Paavontie 13

 

Kati Hänninen, etsivä nuorisotyöntekijä

puh. 044 4598 400 kati.hanninen@saarijarvi.fi

Sanna Vartiainen, etsivä nuorisotyöntekijä

puh. 044 4598 401 sanna.vartiainen@saarijarvi.fi

 

 

Saarikka, Sivulantie 11

 

Sari Kaihlamäki, kuntouttavan työtoiminnan ohjaaja puh. 040 7104 097

Kirsi Miettinen, sosiaalityöntekijä puh. 044 4597 841, soittoaika klo 9-10

                                          Tuula Juurakko, sosiaalityöntekijä puh. 044 4598 325, soittoaika klo 9-10

                                          Tuija Vuotila, sosiaalityöntekijä h. 044 4598 324, soittoaika klo 9-10

 

SSYP-Kehitys Oy, Sivulantie 11

 

Petri Mustamäki, toimitusjohtaja

puh. 044 4598 724 petri.mustamaki@ssypkehitys.fi

                                         Mika Kärki, yritysneuvoja

                                         puh. 044 4598 202 mika.karki@ssypkehitys.fi

                                         Tiina Toivonen, yritysneuvoja

                                         puh. 044 4598 300 tiina.toivonen@ssypkehitys.fi

 

Kehräkumppanit ry, Kauppakatu  8 (2. kerros)

 

  Heli Ihanainen, OTE-työllistämishanke

  puh. 045 2766 211 heli.ihanainen@kehra.net

  Päivi Sarvikas, OTE-työllistämishanke

                                           puh. 045 1070 094 paivi.sarvikas@kehra.net

                                           Riikka Oikari

                                           puh. 045 2766 210 riikka.oikari@kehra.net

 

Visio-säätiö, Rentontie 7

 

  Pekka Nieminen, toiminnanjohtaja

  puh. 0400 809 013 pekka.nieminen@saarijarvi.fi

  Paula Tuomi, Starttipajan ohjaaja,  työ- ja yksilövalmentaja

                                           puh. 040 8413 946 paula.tuomi@saarijarvi.fi

                                           Ilkka Brandt, auto-osaston ohjaaja

                                           puh. 050 5365 857 autopaja@visiosaatio.fi

                                          Timo Kuusinen, ulkotyöryhmän ohjaaja

                                          puh. 040 8413 945 timo.kuusinen@saarijarvi

                                          Sinikka Peltoaho, Nikkaripajan vastaava ohjaaja

                                          puh. 040 5627 711 nikkaripaja@saarijarvi.fi

                                          Hannele Nieminen, työ- ja yksilövalmentaja

                                          puh. 040 5047 179 hannele.nieminen@saarijarvi.fi

 

3D-paja-hanke            

 

  Voitto Virnes, hankevastaava

  puh. 050 5757 636 voitto.virnes@saarijarvi.fi

  Hannu Riekko, hanketyöntekijä

                                           puh. 050 5929 578 hannu.riekko@saarijarvi.fi

 

ViVO-hanke, Virtaa ja voimaa nuorille

 

  Hannele Nieminen, projektipäällikkö

  puh. 040 5047 179 hannele.nieminen@saarijarvi.fi

 

 

Saarijärven Työttömät Ry, Paavontie 17

 

Tapio Liimatainen puh. 040 5478 894 / 040 1980 884

 

NYT-paja, kiertävä palvelu

 

  Noora Wahlbeck

  puh. 044 4388 386 noora.wahlbeck@piispala.fi

 

 

 

Kannonkosken Oiva Oy, Kurssitie 40, 43440 Kannonkoski

 

Heljä Turpeinen, toimitusjohtaja

puh. 044 4388 330 helja.turpeinen@piispala.fi

Terttu Niskanen, työllisyyskoordinaattori

puh. 044 4388 301 terttu.niskanen@piispala.fi

 

 

 

Toimi nyt!-hanke, Kurssitie 40, 43440 Kannonkoski

 

  Henna-Mari Pekkanen, palveluvastaava

  puh. 044 4388 311 henna-mari.pekkanen@piispala.fi

  Piia Fisk, työelämävalmentaja

                                           puh. 044 4388 391 piia.fisk@piispala.fi

 

Hyvinvoiva nuori-hanke, Kurssitie 40, 43440 Kannonkoski

 

  Päivi Hakkarainen

  puh. 040 5083 233 paivi.hakkarainen@piispala.fi

  Heidi Reiman

                                            puh. 040 5240 880 heidi.reiman@piispala.fi