Etusivu >> Palvelut >> Koululaisten Aamu Ja Iltapaivatoiminta

Palveluopas

Koululaisten aamu- ja iltapäivätoiminta
Koululaisten aamu- ja iltapäivätoimintaa tarjotaan Sivulan päiväkodin järjestämänä Herajärven koulun tiloissa ja viheralueilla tarpeen mukaan. Sivistyslautakunta määrittelee järjestämispaikat vuosittain.

Koululaisten aamu- ja iltapäivätoimintaa järjestetään ensisijaisesti vl. 1 - 2 oppilaille sekä vl. 1 - 9 erityisopetukseen siirretyille oppilaille, jotka tarvitsevat sitä vanhempien työn tai opiskelun vuoksi tai muusta perustellusta syystä. Aamu- ja iltapäivätoiminta noudattaa koulun lukukausirytmiä ja sitä järjestetään vain koulupäivinä.

Aamupäivätoimintaa tarjotaan vain 1-luokkalaisille klo 7 alkaen. Iltapäivätoimintaa tarjotaan 1-2 lk:n oppilaille klo 17.00 saakka.

Koululaisten aamu- ja iltapäivätoiminnan maksut lukuvuonna 2017 - 2018

 

Palvelun käyttöönotto

Aamu- ja iltapäivätoimintaan haetaan keskitetysti varsinaisen varhaiskasvatus haun yhteydessä keväällä, mutta hakemuksia otetaan vastaan ympäri vuoden. Haku tapahtuu pääsääntöisesti sähköisesti eDaisy-palvelun kautta.  Hakulomakkeen saa kaupungintalolta tai sen voi tulostaa täältä.

https://saarijarvi.daisynet.fi/eDaisy
 

 

 

 

Vastuuhenkilö

päiväkodin johtaja
044 4598 348
Tiina.kulmala@saarijarvi.fi
Sivulan päiväkoti
Varhaiskasvatus
vs. päivähoidon johtaja 1.8.2017 - 31.1.2018
044 4598 219
Minna.leppamaki@saarijarvi.fi
Pikku-Mäntylän päiväkoti
Varhaiskasvatus

Palvelun tuottaa

Sivupisto 2, 43100 Saarijärvi
päiväkodin johtaja Tiina Kulmala 044 4598 348

Sykkylä, perhepäivähoidon varahoito, puh. 044 4598 338,
varahoito@saarijarvi.fi

Sykkylä, vuorohoito 1 - 3 vuotiaat ja
Hauskala, vuorohoito 3 - 6 vuotiaat, puh. 044 4598 344
vuorohoito@saarijarvi.fi

Halila, kokopäivähoito 1 - 3 vuotiaat, puh. 050 4323 098
halila@saarijarvi.fi
Riemula, kokopäivähoito 3 - 5 vuotiaat, puh. 044 7114 615
riemula@saarijarvi.fi

Raisula, kokopäivähoito 3 - 5 vuotiaat, puh. 044 4598 339
raisula@saarijarvi.fi
Intola, esiopetus, puh. 044 4598 343
intola@saarijarvi.fi

Taitola, esiopetus, päivähoito, puh. 044 4598 604
taitola@saarijarvi.fi
Reppula, esiopetus, puh. 044 4598 342
reppula@saarijarvi.fi
Reppula, koululaiset, koululla, puh. 044 4598 341
reppula.koululaiset@saarijarvi.fi

Sivulan keittiö, Irene Kallio, puh. 044 4598 362
sivulan.keittio@saarijarvi.fi

 

Suosittele