Etusivu >> Palvelut >> Paivakodit

Palveluopas

Päiväkodit
Saarijärvellä toimii viisi päiväkotia: Lannevesi, Pikku-Mäntylä, Pylkönmäki, Sivula ja Tarvaala.

Päiväkotien aukioloaika on pääsääntöisesti klo 6.30 – 17. Vuorohoitoa järjestetään Sivulan päiväkodissa. Tarvaalanja Pylkönmäen päiväkodissa on lapsiryhmät vain esiopetusikäisille ja koululaisten aamu- ja iltapäivätoiminnalle.

Lisätietoja päiväkotien toiminnasta antavat päivähoidon johtaja (Lannevesi, Pikku-Mäntylä, Pylkönmäki ja Tarvaala) ja Sivulan päiväkodin johtaja.

Vastuuhenkilö

päiväkodin johtaja
044 4598 348
Tiina.kulmala@saarijarvi.fi
Sivulan päiväkoti
Varhaiskasvatus
vs. päivähoidon johtaja 1.8.2017 - 31.1.2018
044 4598 219
Minna.leppamaki@saarijarvi.fi
Pikku-Mäntylän päiväkoti
Varhaiskasvatus

Palvelun tuottaa

Sivupisto 2, 43100 Saarijärvi
päiväkodin johtaja Tiina Kulmala 044 4598 348

Sykkylä, perhepäivähoidon varahoito, puh. 044 4598 338,
varahoito@saarijarvi.fi

Sykkylä, vuorohoito 1 - 3 vuotiaat ja
Hauskala, vuorohoito 3 - 6 vuotiaat, puh. 044 4598 344
vuorohoito@saarijarvi.fi

Halila, kokopäivähoito 1 - 3 vuotiaat, puh. 050 4323 098
halila@saarijarvi.fi
Riemula, kokopäivähoito 3 - 5 vuotiaat, puh. 044 7114 615
riemula@saarijarvi.fi

Raisula, kokopäivähoito 3 - 5 vuotiaat, puh. 044 4598 339
raisula@saarijarvi.fi
Intola, esiopetus, puh. 044 4598 343
intola@saarijarvi.fi

Taitola, esiopetus, päivähoito, puh. 044 4598 604
taitola@saarijarvi.fi
Reppula, esiopetus, puh. 044 4598 342
reppula@saarijarvi.fi
Reppula, koululaiset, koululla, puh. 044 4598 341
reppula.koululaiset@saarijarvi.fi

Sivulan keittiö, Irene Kallio, puh. 044 4598 362
sivulan.keittio@saarijarvi.fi

 

Suosittele