Etusivu >> Tuottajat >> Vapaa-aikatoimi

Vapaa-aikatoimi

Yhteystiedot: 

Vapaa-aikatoimisto/ kaupungintalo
Sivulantie 11, Saarijärvi

  • Vapaa-aikasihteeri Janne Haapanen, p. 044 4598 296
  • Palvelusihteeri Satu Mäntynen, p. 044 4598 298

 

 

 

Puhelinnumero(t): 

Saarijärven kaupungin vapaa-aikatoimen toimialaan kuuluvat nuoriso- ja liikuntatoimi. Vapaa-aikatoimen tehtävänä on tuottaa vapaa-aikapalveluja niin, että se edistää kuntalaisten hyvinvointia, terveyttä, elinvoimaisuutta, omatoimisuutta sekä erityisesti nuorten kasvua ja kehitystä.

Vapaa-aikatoimisto vastaa mm. toimialueensa asioiden suunnittelusta, markkinoinnista, yhteydenpidosta eri sidosrymiin, tiedottamisesta, avustuksista, projekteista, tapahtumien järjestämisistä, asiakaspalvelusta ja tilavuokrista.

Nuorisopalveluiden piirii kuuluvat Saarijärven nuorisotalo, erityisnuorisotyö sekä etsivä nuorisotyö.

Liikuntapalveluiden ylläpitämiin liikuntapaikkoihin kuuluvat uimahalli-kuntokeskus Aarresaari, monitoimitalo, Paavonrinteet, Kusiaismäen hiihtokeskus, ladut ja ulkoilualueet sekä kentät: keskusurheilukenttä, tekojää, Mannilan hiekkatekonurmi-pesäpallokenttä, Kusiaismäen jalkapallokenttä, tenniskentät. 
Pylkönmäen liikuntapaikoista jääkiekkokaukalo, jalkapallokenttä, urheilukenttä ja kuntosali. Pylkönmäen liikuntapaikkojen ylläpito hoidetaan ostopalveluna siten, että ulkopaikoista huolehtii Pylkönmäen Yrittävä ja kuntosali on vuokrattu yrittäjä Sanna Hautaselle/ Kunnolla Kuntoon.

Vastuuhenkilö: 
fysioterapeutti
044 4598 275
Kati.Kivela@saarijarvi.fi
Uimahalli-kuntokeskus Aarresaari
Vapaa-aikapalvelut
vapaa-aikasihteeri
044 4598 296
Janne.Haapanen@saarijarvi.fi
Saarijärven kaupungintalo
Vapaa-aikapalvelut
palvelusihteeri
044 4598 298
Satu.Mantynen@saarijarvi.fi
Saarijärven kaupungintalo
Vapaa-aikapalvelut
ulkoilualueiden työntekijä
044 4598 295
Erkki.Kuorelahti@saarijarvi.fi
Paavonrinteet
Kusiaismäen hiihtokeskus
Kiinteistönhoito
ulkoilualueiden työntekijä
044 4598 754
Mika.Rantalainen@saarijarvi.fi
Saarijärven keskusurheilukenttä
Tekojää
Tenniskentät
Vapaa-aikapalvelut
nuoriso-ohjaaja
044 4598 750
Antti.Sivonen@saarijarvi.fi
Saarijärven nuorisotalo
Vapaa-aikapalvelut
erityisnuoriso-ohjaaja
044 4598 740
Marko.Henttinen@saarijarvi.fi
Saarijärven nuorisotalo
Vapaa-aikapalvelut
Etsivä nuorisotyöntekijä
044 4598 400
Kati.Hanninen@saarijarvi.fi
Saarijärven nuorisotalo
Vapaa-aikapalvelut
lippukassan ja kahvion hoitaja, uimahallin esimies
044 4598 278
Eila.Koskenlahti@saarijarvi.fi
Uimahalli-kuntokeskus Aarresaari
Vapaa-aikapalvelut
erityisryhmien liikunnanohjaaja
044 4598 275
Anna-Liisa.Leppanen@saarijarvi.fi
Uimahalli-kuntokeskus Aarresaari
Vapaa-aikapalvelut
Ulkoilualueiden työntekijä
044 4598 749
Vapaa-aikapalvelut
Etsivä nuorisotyöntekijä
044 4598 401
Sanna.Vartiainen@saarijarvi.fi
Saarijärven nuorisotalo
Vapaa-aikapalvelut