Etusivu >> Tyollisyypalvelut >> Alueen Tyollisyystoimijoita
Saarijärven alueen työllisyystoimijat
Saarijärven alueen lukuisat toimijat ovat tukemassa työllistymistä monin eri tavoin. Klikkaamalla yhteystietojen vieressä olevaa logoa pääset toimijan internetsivuille.

 

Saarijärven kaupunki, Sivulantie 11

 

Anna-Marja Tamminen, työllisyyskoordinaattori

puh. 044 4598 209 anna-marja.tamminen@saarijarvi.fi

Anu Vesisenaho, asiakasneuvoja

 puh. 044 4598 247 anu.vesisenaho@saarijarvi.fi

                                             Pauli Lahti, työnjohtaja

                                             puh. 044 4598 287 pauli.lahti@saarijarvi.fi

                                             Maria Vesamäki, työvalmentaja-opiskelija

                                             puh. 044 4598 284 maria.vesamaki@saarijarvi.fi

                                             Paula Kauppinen, työvalmentaja

                                             puh. 044 4598 264 valmennus.pk@gmail.com

 

Etsivä Nuorisotyö, Paavontie 13

 

Sini Reiman, etsivä nuorisotyöntekijä

puh. 044 4598 400 sini.reiman@saarijarvi.fi

Sanna Vartiainen, etsivä nuorisotyöntekijä

puh. 044 4598 401 sanna.vartiainen@saarijarvi.fi

 

 

Saarikka, Sivulantie 11

 

Sari Kaihlamäki, sosiaaliohjaaja puh. 040 7104 097

Kirsi Miettinen, sosiaalityöntekijä puh. 044 4597 841, soittoaika klo 9-10

                                            Tuula Juurakko, sosiaalityöntekijä puh. 044 4598 325, soittoaika klo 9-10

                                            Tuija Vuotila, sosiaalityöntekijä puh. 044 4598 324, soittoaika klo 9-10

 

Pohjoisen Keski-Suomen ammattiopisto

 

                                            Pirkko Pinola, Ura- ja opinto-ohjaaja puh. 040 5673 205, pirkko.pinola@poke.fi

                                            Anna-Maija Koskenlahti, Opinto-ohjaaja puh. 040 0351 516, anna-maija.koskenlahti@poke.fi

 

Kehräkumppanit ry, Kauppakatu  8 (2. kerros)

 

 Heli Ihanainen, OTE 2 -työllistämishanke

  puh. 045 2766 211 heli.ihanainen@kehra.net

  Riikka Oikari, OTE 2 -työllistämishanke

                                               puh. 045 2766 210 riikka.oikari@kehra.net

                                               Päivi Sarvikas

                                               puh. 045 1070 094 paivi.sarvikas@kehra.net                                              

 

Visio-säätiö, Rentontie 7

 

  Pekka Nieminen, toiminnanjohtaja

  puh. 0400 809 013 pekka.nieminen@saarijarvi.fi

  Paula Tuomi, Starttipajan ohjaaja,  työ- ja yksilövalmentaja

                                               puh. 040 8413 946 paula.tuomi@saarijarvi.fi

                                               Ilkka Brandt, auto-osaston ohjaaja sekä metallityöt

                                               puh. 050 5365 857 autopaja.visiosaatio@saarijarvi.fi

                                               Timo Kuusinen, ulkotyöryhmän ohjaaja sekä puu- ja rakennusosasto

                                               puh. 040 8413 945 timo.kuusinen@saarijarvi.fi

                                               Sinikka Peltoaho, Pylkönpajan vastaava ohjaaja

                                               puh. 040 5627 711 pylkonpaja@saarijarvi.fi

                                               Hannele Nieminen, työ- ja yksilövalmentaja, kuntouttavan työtoiminnan vastuuohjaaja

                                               puh. 040 5047 179 hannele.nieminen@saarijarvi.fi

 

Osuuskunta Värkkäys

 

                                               Koordinaattori Pia Reipas puh. 0400 540560

 

Saarijärven Työttömät Ry, Paavontie 17

 

                                               Tapio Liimatainen puh. 040 5478 894 / 040 1980 884

 

OivaTyö Oy, Kurssitie 40, 43300 Kannonkoski

 

  oiva@oivatyo.fi

  http://oivatyo.fi

                                            puh. 044 438 8330

 

                                           

 

 

Päivitetty 5.12.2019