Etusivu >> Tyollisyypalvelut >> Alueen Tyollisyystoimijoita
Saarijärven alueen työllisyystoimijat
Saarijärven alueen lukuisat toimijat ovat tukemassa työllistymistä monin eri tavoin. Klikkaamalla yhteystietojen vieressä olevaa logoa pääset toimijan internetsivuille.

Saarijärven kaupunki, Sivulantie 11

 

Anna-Marja Tamminen, työllisyyskoordinaattori

puh. 044 4598 209 anna-marja.tamminen@saarijarvi.fi

Anu Vesisenaho, asiakasneuvoja

 puh. 044 4598 247 anu.vesisenaho@saarijarvi.fi

                                             Päivi Viitasalo, työnohjaaja

                                             puh. 044 4598 264 paivi.viitasalo@saarijarvi.fi

                                             Pauli Lahti, työnjohtaja

                                             puh. 044 4598 287 pauli.lahti@saarijarvi.fi

 

Etsivä Nuorisotyö, Paavontie 13

 

Kati Hänninen, etsivä nuorisotyöntekijä

puh. 044 4598 400 kati.hanninen@saarijarvi.fi

Sanna Vartiainen, etsivä nuorisotyöntekijä

puh. 044 4598 401 sanna.vartiainen@saarijarvi.fi

 

 

Saarikka, Sivulantie 11

 

Sari Kaihlamäki, kuntouttavan työtoiminnan ohjaaja puh. 040 7104 097

Kirsi Miettinen, sosiaalityöntekijä puh. 044 4597 841, soittoaika klo 9-10

                                            Tuula Juurakko, sosiaalityöntekijä puh. 044 4598 325, soittoaika klo 9-10

                                            Tuija Vuotila, sosiaalityöntekijä h. 044 4598 324, soittoaika klo 9-10

 

SSYP-Kehitys Oy, Sivulantie 11

 

Petri Mustamäki, toimitusjohtaja

puh. 044 4598 724 petri.mustamaki@ssypkehitys.fi

                                            Tiina Toivonen, yritysneuvoja

                                            puh. 044 4598 300 tiina.toivonen@ssypkehitys.fi

 

Kehräkumppanit ry, Kauppakatu  8 (2. kerros)

 

  Heli Ihanainen, OTE 2 -työllistämishanke

  puh. 045 2766 211 heli.ihanainen@kehra.net

  Riikka Oikari, OTE 2 -työllistämishanke

                                               puh. 045 2766 210 riikka.oikari@kehra.net

                                               Päivi Sarvikas

                                               puh. 045 1070 094 paivi.sarvikas@kehra.net

                                              

 

Visio-säätiö, Rentontie 7

 

  Pekka Nieminen, toiminnanjohtaja

  puh. 0400 809 013 pekka.nieminen@saarijarvi.fi

  Paula Tuomi, Starttipajan ohjaaja,  työ- ja yksilövalmentaja

                                               puh. 040 8413 946 paula.tuomi@saarijarvi.fi

                                               Ilkka Brandt, auto-osaston ohjaaja sekä metallityöt

                                               puh. 050 5365 857 autopaja.visiosaatio@saarijarvi.fi

                                               Timo Kuusinen, ulkotyöryhmän ohjaaja sekä puu- ja rakennusosasto

                                               puh. 040 8413 945 timo.kuusinen@saarijarvi.fi

                                               Sinikka Peltoaho, Pylkönpajan vastaava ohjaaja

                                               puh. 040 5627 711 pylkonpaja@saarijarvi.fi

                                               Hannele Nieminen, työ- ja yksilövalmentaja

                                               puh. 040 5047 179 hannele.nieminen@saarijarvi.fi

 

ViVO-hanke, Virtaa ja voimaa nuorille

 

  Hannele Nieminen, projektipäällikkö

  puh. 040 5047 179 hannele.nieminen@saarijarvi.fi

 

 

Saarijärven Työttömät Ry, Paavontie 17

 

Tapio Liimatainen puh. 040 5478 894 / 040 1980 884

 

Kannonkosken Oiva Oy, Kurssitie 40, 43440 Kannonkoski

 

Heljä Laajala, toimitusjohtaja

puh. 044 4388 330 helja.laajala@oiva.fi

                                            Terttu Niskanen, työelämävalmentaja

                                            puh. 044 4388 301 terttu.niskanen@piispala.fi

 

Toimi nyt!-hanke, Kurssitie 40, 43440 Kannonkoski

 

  Henna-Mari Pekkanen, palveluvastaava

  puh. 044 4388 311 henna-mari.pekkanen@piispala.fi

 

 

Päivitetty 12.2.2019