Etusivu >> Tyollisyyspalvelut
TYÖLLISYYSPALVELUT
Mistä työtä, opiskelupaikka, työntekijä tai tukea palkanmaksuun? Vai oletko hukassa "viranomaisviidakossa" Saarijärven kaupungin työllisyyspalvelut auttaa! Saarijärven kaupungin elinvoimapalvelut auttaa.

 

hassakka_ja_kaikki_logot.jpg

 

 

TYÖLLISYYSPALVELUT - DuuniStep

Tarjoamme henkilökohtaista maksutonta neuvontaa, opastusta, ohjausta ja tukea kaikille työtä ja opiskelumahdollisuuksia hakeville sekä työntekijöitä rekrytoiville yrityksille ja työnantajille. 

Toimipisteemme ovat kaupungintalolla (palveluneuvonta ja ohjaus) ja Kierrätyskeskuksessa (työllistämis- ja työvalmennuspalvelut).  

Kehitämme toimintaamme yhdessä Pohjoisen Keski-Suomen ammattiopiston kanssa. DuuniStep -hankkeen aikana yhdistämme kuntatoimijan ja koulutuorganisaation voimavarat työllisyyden ja osaamisen edistämiseksi sekä palveluohjauksen sujuvoittamiseksi.

Lisätietoja löydät sivun vasemmassa reunassa sijaitsevan valikon kautta.

Yhteystiedot: 

Työllisyyskoordinaattori Anna-Marja Tamminen p. 044 4598 209, anna-marja.tamminen@saarijarvi.fi

Palveluohjaaja Anja Rein p. 044 4598 308, anja.rein@saarijarvi.fi

Asiakasneuvoja Anu Vesisenaho p. 044 4598 247, anu.vesisenaho@saarijarvi.fi

Työnjohtaja/työnohjaaja Pauli Lahti p. 044 4598 287, pauli.lahti@saarijarvi.fi 

Kuntouttavan työtoiminnan työnohjaaja Paula Kauppinen p. 044 4598 264, valmennus.pk@gmail.com

Kierrätyskeskuksen hoitaja Kaisa Rautiainen p. 044 4595 303, kaisa.rautiainen@saarijarvi.fi

Työvalmentaja-opiskelija Maria Vesamäki p. 044 4598 284, maria.vesamaki@saarijarvi.fi

Ura- ja opinto-ohjaaja Pirkko Pinola, p. 040 5673 205, pirkko.pinola@poke.fi

Projektipäällikkö, opinto-ohjaaja Anna-Maija Koskenlahti p. 040 0351 516, anna-maija.koskenlahti@poke.fi