Etusivu >> Tyollisyypalvelut >> Alueen Tyollisyystoimijoita
Saarijärven alueen työllisyystoimijat
Saarijärven alueen lukuisat toimijat ovat tukemassa työllistymistä monin eri tavoin. Klikkaamalla yhteystietojen vieressä olevaa logoa pääset toimijan internetsivuille.

 

Kaikkien työllisyystoimijoiden kanssa käyntiasiointi on mahdollinen, kunhan asiasta sovitaan ennakolta ja asiakas on oireeton.  

 

 

 

 

Saarijärven kaupunki, Sivulantie 11

 

Anna-Marja Tamminen, työllisyyskoordinaattori, DuuniStep-hanke

puh. 044 4598 209 anna-marja.tamminen@saarijarvi.fi

Anu Vesisenaho, asiakasneuvoja, Saarijärven Ohjaamokoordinaattori

 puh. 044 4598 247 anu.vesisenaho@saarijarvi.fi

                                             Pauli Lahti, työnjohtaja

                                             puh. 044 4598 287 pauli.lahti@saarijarvi.fi

                                             Maria Vesamäki, työvalmentaja-opiskelija, kuntouttava työtoiminta kierrätyskeskuksessa

                                             puh. 044 4598 284 maria.vesamaki@saarijarvi.fi

                                             Paula Kauppinen, työvalmentaja, kuntouttava työtoiminta kierrätyskeskuksessa

                                             puh. 044 4598 264 paula.kauppinen@saarijarvi.fi

                   DuuniStep-hanke

                                             Anja Rein, Saarijärven kaupunki, palveluohjaaja

                                             puh. 044 4598 308 anja.rein@saarijarvi.fi

                                             Anna-Maija Koskenlahti, Poke, Opinto-ohjaaja

                                             puh. 040 0351 516 anna-maija.koskenlahti@poke.fi

                                             Pirkko Pinola, Poke, Ura- ja opinto-ohjaaja

                                             puh. 040 4673 205 pirkko.pinola@poke.fi

                    Saarijärven Ohjaamo, ti klo 12-15

                                             puh. 044 4598 311, WhatsApp, ohjaamo@saarijarvi.fi

                   Saarijärven yrityspalvelut

                                            Jyrki Rahkonen, elinkeinojohtaja

                                            puh. 040 5815 964 jyrki.rahkonen@saarijarvi.fi

                                            Tiina Toivonen, yritysneuvoja

                                            puh. 044 4598 300 tiina.toivonen@saarijarvi.fi

                    Etsivä Nuorisotyö

                                            Sini Reiman, etsivä nuorisotyöntekijä

                                            puh. 044 4598 400 sini.reiman@saarijarvi.fi

                                            Sanna Vartiainen, etsivä nuorisotyöntekijä

                                            puh. 044 4598 401 sanna.vartiainen@saarijarvi.fi

 

 

Saarikka, Sivulantie 11

 

Sari Kaihlamäki, sosiaaliohjaaja puh. 040 7104 097

Kirsi Miettinen, sosiaalityöntekijä puh. 044 4597 841, soittoaika klo 9-10

                                            Tuula Juurakko, sosiaalityöntekijä puh. 044 4598 325, soittoaika klo 9-10

                                            Tuija Vuotila, sosiaalityöntekijä puh. 044 4598 324, soittoaika klo 9-10

 

 

Kehräkumppanit ry, Kauppakatu  8 (2. kerros)

 

 Heli Ihanainen, OTE 2 -työllistämishanke

  puh. 045 2766 211 heli.ihanainen@kehra.net

  Riikka Oikari, OTE 2 -työllistämishanke

                                               puh. 045 2766 210 riikka.oikari@kehra.net

                                               Tepu Niskanen, OTE 2 -työllistämishanke

                                               puh. 045 2631 363 tepu.niskanen@kehra.net

 

Visio-säätiö, Rentontie 7

 

  Pekka Nieminen, toiminnanjohtaja

  puh. 0400 809 013 pekka.nieminen@saarijarvi.fi

  Paula Tuomi, Starttipajan ohjaaja,  työ- ja yksilövalmentaja

                                               puh. 040 8413 946 paula.tuomi@saarijarvi.fi

                                               Hannele Nieminen, työ- ja yksilövalmentaja, kuntouttavan työtoiminnan vastuuohjaaja

                                               puh. 040 5047 179 hannele.nieminen@saarijarvi.fi

                                               Sinikka Peltoaho, Pylkönpajan vastaava ohjaaja

                                               puh. 040 5627 711 pylkonpaja@saarijarvi.fi

                                               Ilkka Brandt, auto-osaston ohjaaja sekä metallityöt

                                               puh. 050 5365 857 autopaja.visiosaatio@saarijarvi.fi

                                               Timo Kuusinen, ulkotyöryhmän ohjaaja sekä puu- ja rakennusosasto

                                               puh. 040 8413 945 timo.kuusinen@saarijarvi.fi

 

Osuuskunta Värkkäys

 

                                               Koordinaattori Pia Reipas puh. 0400 540560

 

Saarijärven Työttömät Ry, Paavontie 17

 

                                               Tapio Liimatainen puh. 040 5478 894 / 040 1980 884

 

 

                                           

 

 

Päivitetty 28.4.2020