Home >> Tyollisyyspalvelut
TYÖLLISYYSPALVELUT
Mistä työtä, opiskelupaikka, työntekijä tai tukea palkanmaksuun? Vai oletko hukassa "viranomaisviidakossa" Saarijärven kaupungin työllisyyspalvelut auttaa!
hassakka.png

 

 

 

TYÖLLISYYSPALVELUT - Työllisyyden kuntakokeilu

Tarjoamme henkilökohtaista maksutonta neuvontaa, opastusta, ohjausta ja tukea kaikille työtä ja opiskelumahdollisuuksia hakeville sekä työntekijöitä rekrytoiville yrityksille ja työnantajille. 

Toimipisteemme ovat kaupungintalolla (palveluneuvonta ja ohjaus) ja Kierrätyskeskuksessa (työllistämis- ja työvalmennuspalvelut).  

Työllisyyden kuntakokeilu käynnistyy 1.3.2021 ja päättyy 30.6.2023. Kokeilun aikana osallistujakunnat vastaavat osin alueensa työ- ja elinkeinopalveluiden (TE-palvelut) tarjoamisesta. Työllisyyskokeiluissa tavoitellaan vahvempaa vaikuttavuutta työllisyyden edistämisessä sovittamalla yhteen valtion ja kuntien resursseja, osaamista ja palveluja.

 

Yhteystiedot: 

Työllisyyspäällikkö Anna-Marja Tamminen p. 044 4598 209, anna-marja.tamminen@saarijarvi.fi

Asiakasneuvoja Anu Vesisenaho p. 044 4598 247, anu.vesisenaho@saarijarvi.fi

Palveluohjaaja/Kuntakokeilu Timo Järvinen p. 044 4598 718, timo.jarvinen@saarijarvi.fi

Palveluohjaaja/Kuntakokeilu Anna Raitanen p. 044 4598 308, anna.raitanen@saarijarvi.fi

Kuntouttavan työtoiminnan ohjaaja Paula Kauppinen p. 044 4598 264, paula.kauppinen@saarijarvi.fi

Kuntouttavan työtoiminnan ohjaaja Maria Vesamäki p. 044 4598 284, maria.vesamaki@saarijarvi.fi

Kierrätyskeskuksen hoitaja Kaisa Rautiainen p. 044 4598 303, kaisa.rautiainen@saarijarvi.fi

Maarit Vallin, TE-palveluiden asiantuntija/työllisyyden kuntakokeilu p. 050 4321526, maarit.vallin@te-toimisto.fi

Jenni Sironen TE-palveluiden asiantuntija/työllisyyden kuntakokeilu p. 050 3572019, jenni.sironen@te-toimisto.fi

 

POKE:

Ura- ja opinto-ohjaaja Pirkko Pinola, p. 040 5673 205, pirkko.pinola@poke.fi