Home >> Tyollisyyspalvelut
TYÖLLISYYSPALVELUT
Mistä työtä, opiskelupaikka, työntekijä tai tukea palkanmaksuun? Vai oletko hukassa "viranomaisviidakossa" Saarijärven kaupungin työllisyyspalvelut auttaa!
hassakka.png

 

 

 

TYÖLLISYYSPALVELUT - Työllisyyden kuntakokeilu

Tarjoamme henkilökohtaista maksutonta neuvontaa, opastusta, ohjausta ja tukea kaikille työtä ja opiskelumahdollisuuksia hakeville sekä työntekijöitä rekrytoiville yrityksille ja työnantajille. 

Toimipisteemme ovat kaupungintalolla (palveluneuvonta ja ohjaus) ja Kierrätyskeskuksessa (työllistämis- ja työvalmennuspalvelut).  

Työllisyyden kuntakokeilu käynnistyI1.3.2021 ja päättyy 30.6.2023. Kokeilun aikana osallistujakunnat vastaavat osin alueensa työ- ja elinkeinopalveluiden (TE-palvelut) tarjoamisesta. Työllisyyskokeiluissa tavoitellaan vahvempaa vaikuttavuutta työllisyyden edistämisessä sovittamalla yhteen valtion ja kuntien resursseja, osaamista ja palveluja.

Lisää tietoa aiheesta alueen kuntakokeilun nettisivuilla.

www.jakesa.fi

 

Yhteystiedot: 

Työllisyyspäällikkö Anna-Marja Tamminen p. 044 4598 209, anna-marja.tamminen@saarijarvi.fi

Asiakasneuvoja, ohjaamokoordinaattori Anu Vesisenaho p. 044 4598 247, anu.vesisenaho@saarijarvi.fi

Omavalmentaja/Työllisyyden kuntakokeilu Timo Järvinen p. 044 4598 718, timo.jarvinen@saarijarvi.fi

Omavalmentaja/Työllisyyden kuntakokeilu Anna Raitanen p. 044 4598 308, anna.raitanen@saarijarvi.fi

Omavalmentaja/Työllisyyden kuntakokeilu Jenni Sironen p. 050 3572 019, jenni.sironen@saarijarvi.fi

Omavalmentaja/Työllisyyden kuntakokeilu Maarit Vallin p. 050 4321 526, maarit.vallin@saarijarvi.fi

Ammatinvalintapsykologi/Työllisyyden kuntakokeilu Marja Pakkanen p. 050 433 9717 

 

Kuntouttavan työtoiminnan ohjaaja Maria Vesamäki p. 044 4598 284, maria.vesamaki@saarijarvi.fi

Kuntouttavan työtoiminna ohjaaja Paula Kauppinen p. 044 4598 264, paula.kauppinen@saarijarvi.fi

Ohjaaja, puutyöt ja ukotyöryhmä Tero Ahonen p. 044 4598 459

Kierrätyskeskuksen hoitaja Kaisa Rautiainen p. 044 4598 303, kaisa.rautiainen@saarijarvi.fi

 

 

POKE:

Ura- ja opinto-ohjaaja Pirkko Pinola, p. 040 5673 205, pirkko.pinola@poke.fi